Ottelut kaudella 2019

E07-pojat osallistuvat kaudella 2019 kahteen eri PPL Läntisen alueen aluesarjaan. Joukkueena pelataan E-poikien kilpasarjaa ja lisäksi osa joukkueemme pojista pelaa yhdessä KaMan 2006 syntyneiden poikien kanssa D-poikien pelisarjaa. Otteluohjelmat, ottelupöytäkirjat sekä sarjataulukon löydät edellä olevista linkeistä.

E07-pojat tulevat kesällä pelaamaan kahdella leirillä: PPL Läntisen alueen Etenee!-leirillä Kurikassa D-poikien pelisarjassa ja Espoossa valtakunnallisella Tenavaleirillä E-poikien kilpasarjassa.

Joukkueemme kotipelit pelataan Kankaanpään hiekkakentillä osoitteessa Niementie 15. Navigoi paikalle tästä.

E-poikien kilpasarja

 Päivä Kello Ottelu Tulos Palkitut
 pe 24.05.
 18:00 AA 07 - KaMa E07
 0-2 (4-10, 3-9)
Kyösti & Pihlaja
 su 26.05.
 18:00 SMJ 07 pun - KaMa E07
 0-2 (3-13, 6-12)
Pihlaja & Palmroth
 to  30.05.
 11:00 KaMa E07 - SMJ 07 pun
 0-2 (8-14, 3-4)Kerola & Perähannu
 su 09.06.
 13:30 KaMa E07 - AA 07
 2-0 (10-9, 18-0)
Kyösti & Perähannu
 su 09.06.
 15:30 KaMa E07 - AA 07
 2-0 (4-2, 14-3)
Rosenqvist & Lastula
 ti 11.06.
 18:00 KoU - KaMa E07
 0-2 (10-13, 9-24)Palmroth & Kyösti
ma 17.06.
 18:00 SMJ 08 musta - KaMa E07
 0-2 (4-8, 2-13)
Lastula & Pihlaja
 to 27.06.
 18:00 KoU - KaMa E07
 0-2 (9-12, 6-15)
Lastula & Perähannu
 pe 12.07.
 18:00 KaMa E07 - SMJ 08 musta
 2-0 (17-10, 12-10)Kerola & Pihlaja
 ti 30.07.
 18:00 SMJ 07 pun - KaMa E07
 0-2 (1-9, 2-4)Lastula & Palmroth
 ma 05.08.
 18:00 KaMa E07 - KoU
 2-0 (12-8, 23-3)Koivumäki & Uusitalo
 ma 12.08. 18:00 KaMa E07 - SMJ 08 musta 2-0 (36-2, 22-2)Juhantalo & Heiniluoma
 su 01.09.
 13:00 Finaali: KaMa E07 - SMJ 07 pun
 


D-poikien pelisarja

Päivä
 Kello Ottelu
Tulos 
 Palkitut
Alkusarja
ma 13.05. 18:00UP-V Dp pun - KaMa 06-070-2 ( 2-16, 3-14)
Mäntysalo & Peltonen
ma 20.05.
 18:00KaMa 06-07 - UP-V Dp pun
2-1 (5-6, 5-0, 1-1, 6-5)
Mäntysalo & Peltonen
ke 22.05.
 18:00EuVe - KaMa 06-07
2-1 (4-5, 7-2, 3-2)
Mäntysalo & Pihlaja
su 02.06.
12:00
KaMa 06-07 - EuVe
2-0 (5-2, 4-3)Palmroth & Pösö
ke 05.06.
18:00
KaMa 06-07 - Sudet -05
2-1 (14-5, 0-11, 4-2)Ruisniemi & Mukkala
to 13.06.
18:00
Sudet -05 - KaMa 06-07
0-2 (1-7, 0-6)Uusitalo & Soikkeli
Ylempi jatkosarja  
ke 07.08.18:00 KaMa 06-07 - EuVe
1-0 (9-9, 9-0)Uusitalo & Mukkala
pe 09.08.
18:00
Vaasan Maila - KaMa 06-07
2-1 (5-7, 7-5, 1-0)Mäntysalo & Palmroth
su 11.08.
12:00
KaMa 06-07 - SMJ P07
2-1 (10-11, 9-8, 2-1)Mukkala & Pihlaja
ke 14.08.
18:00
KaMa 06-07 - Vaasan Maila
0-2 (5-8, 7-10)
Uusitalo & Peltonen
la 17.08.
12:00
YPJ - KaMa 06-07
2-0 (2-0, 5-2)
Mäntysalo & Ruisniemi
la 17.08.
17:00
YK-V - KaMa 06-07
2-0 (4-3, 9-2)
Palmroth & Heiniluoma
ke 21.08.
18:00
SMJ P07 - KaMa 06-07
2-0 (9-8, 13-4)
Mäntysalo & Palmroth
ma 26.08.
18:00
KaMa 06-07 - YPJ   
ke 28.08. 18:00
EuVe - KaMa 06-07
 
la 31.08.
17:00
KaMa 06-07 - YK-V
  


* Kursivoitu ottelu tarkoittaa, että ottelun aikaa/paikkaa on muutettu alkuperäisestä.

Tenavaleiri 1.-6.7.2019 Espoo E-poikien kilpasarja

 Päivä Kello OtteluTulos
 ma 01.07.
14:30
 Hämeenlinnan Paukku - KaMa E074-6
 ti 02.07.
09:30
 KaMa E07 - MansePP E07
16-2
 ti 02.07.
16:00
 KaMa E07 - KPL
7-3
 ti 02.07.
19:00
 AA 07 - KaMa E07
2-23
 ke 03.07.
13:00
 KaMa E07 - IPV
26-2
 ke 03.07.
20:00
 PuPe mustat - KaMa E07
2-10
 to 04.07.
09:30 Lippo valkoinen - KaMa E07
11-1
 to 04.07.
14:00 SMJ P07 - KaMa E074-7
 pe 05.07.
09:30 KaMa E07 - JoKo Juniorit6-4
 pe 05.07.
14:00 KaMa E07 - IPV8-1
 la 06.07.08:30 Välierä: KaMa - JoMa10-9
 la 06.07.13:00 Finaali: Lippo valkoinen - KaMa E076-2


Etenee!-leiri 14.-16.6.2019 Kurikka D-poikien pelisarja

 Päivä Kello OtteluTulos
 pe 14.06.
13:30
 KaMa E07 - SMJ Punainen
2-7
 pe 14.06.
19:00 KaMa E07 - APV
13-3
 la 15.06.
10:30
 MansePP Dp punainen - KaMa E07
1-13
 la 15.06.
14:30
 KaMa E07 - KuKu Dp
7-6
 la 15.06.
16:30
 Hyvinkään Tahko Brown - KaMa E07
7-8
 su 16.06.
09:30
 Välierä: SMJ D-pojat - KaMa E07
3-8
 su 16.06.
14:00
 Finaali: KaMa Dp - KaMa E07
7-1